MÄRZinädal / MÄRZweek 26.09-02.10.2011

25 Sep

Evelyn Müürsepp, teejoonistus / tea-drawing

(for English version, please scroll down)

Kõigepealt mõned uudiseid MÄRZist:

  • Alates 16. septembrist ei tegutse enam MÄRZi ruumides vintage-pood Oh So Retro! Uut asukohta ei ole veel avaldatud, aga pood lubas jääda vanalinna ning küll vintage-huvilised selle üles leiavad!
  • Samuti ei jätka MÄRZi katuse all enam feministliku- ja queerteooria lugemisgrupp „Virginia Woolf sind ei karda“, mis kolis OMA (Oma Maailma Avardamise) keskusesse – see on LGBT (lesbi, gei, bi, trans) inimesi, küsimusi, mõtteid, muresid ja soove koondav paik, asukohaga Kaarli pst 5-1!
  • Tasub aga vaadata MÄRZi blogisse, kus on üleval pilte augustis-septembris toimunud sündmustest nagu X-OPi kultuuripoliitika diskussioon, B-Galleryi Present Time Art Fair, Chintis Lundgreni artist talk, Margus Tamme raamatu „Unesnõiduja“ esitlus jpm.

Nüüd sellest ülitihedast nädalast:

TEISIPÄEV, 27. september, kell 19.00

Artishoki ja AICA Eesti kunstikriitika lugemisgrupp
jätkab raamatuga “Judgement and Contemporary Art Criticism” ja kindlasti tuleks lugeda James Elkinsi kokkuvõte. Aga et kokkuvõte midagi ütleks, siis oleks soovitav läbi töötada ka Fusco, Diedrichsen, Derksen ja diskussiooni transkriptsioon.

Lugemismaterjal siit:
http://dl.dropbox.com/u/12294508/judgement%20and%20contemporary%20art%20criticism_vol%202.pdf

KOLMAPÄEV, 28. september, kell 17.30-19.00

loeng nr 4 kursuse “Sissejuhatus Eesti kaasaegsesse kunsti” raames, viib läbi Maarin Mürk
Seekord teemaks taktikaline meedia ja interventsionism. Erinevaid lähenemiseid, kollektiive ning sündmuseid tutvustab kunstnik ja disainer Margus Tamm, kes kirjutab sel teemal oma doktoritööd EKAs. Loodetavasti selgub vastus küsimusele, et mida teha siis, kui on hakanud tunduma, et kõik meie demonstratsioonid on nii igavad ja eba-efektiivsed…

Loeng on avatud kõigile huvilistele.

NELJAPÄEV-LAUPÄEV, 29.09 – 01.10, iga päev kell 14.00-19.00

MÄRZist saab avatud ateljee – toimub EVELYN MÜÜRSEPA senise loomingu retrospektiivnäitus, kunstnik on ise kohal N ja L ning töötab edasi oma joonistustega!

Neljapäeval, 29.09 kell 19.00 artist talk kunstnikuga, rohkem infot tulekul!

Evelyn Müürsepp on Kagu- Eestis baseeruv segameediakunstnik ja kultuurikorraldaja, kes on alates 2001. aastast algatanud ja koordineerinud MoKSi tegevusi. See käimasolev eluülikool on pakkunud võimaluse õppida kunstnikelt üle kogu maailma ja arendada viljakaid interdistsiplinaarseid koostöösid, viibida mitmetes residentuurides ning osaleda väga eriilmelistel kunstisündmustel. Olles lõpetanud Tartu Ülikooli maaliosakonna ning tegelnud kohaspetsiifiliste protsessuaalsete praktikatega (mis on retrospektiiv-näitusel esindatud videodokumentatsioonidena), on Müürsepa viimase aja huvi ja tähelepanu joonistamisel. Töötades suurte formaatide ning erinevate tehnikatega (näiteks tee, pliiats jpm), huvitab kunstnikku, kuidas korduv pliiatsiliigutus mõjutab keha ja selle liikuvust. Pinna-keha-pinnalt tekkiv tagasiside võimaldab liikuda ühe joonistuse piires abstraktselt figuratiivsele kujutamisviisile ja jälle tagasi.

“… senise loomingu retrospektiiv” on MÄRZ projektiruumi näitusteseeria, mis lähtub Eestis olude sunnil puuduvast ateljeevisiitide ja avatud stuudio ürituste traditsioonist, seda eriti noorema kunsti puhul. Samas seerias on toimunud Laura Pählapuu retrospektiiv ning järge ootab Lilli-Krõõt Repnau.

REEDEL, 30. septembril, kell 20.00

KINOTEATER, püstijalukomöödia

PUBLIKU TUNGIVAL SOOVIL – KORDUSETENDUS

Laval jõlguvad: Henrik Kalmet, Karl-Andreas Kalmet, Kaspar Velberg ja Jörgen Liik

Lava taha jäävad: Diana Leesalu ja Paavo Piik

Pilet – 5 €

Uksed avatakse kell 19.
Saab kustutada janu.
Pärast etendust ei pea mitte sugugi veel koju minema.

PÜHAPÄEVAL, 02. oktoobril, kell 17.00

Matthew Barney & The CREMASTER Cycle, ühisvaatamine vol 1

Viie-osaline eepiline kunstkino tsükkel (CREMASTER 4 (1994), CREMASTER 1 (1995), CREMASTER 5 (1997), CREMASTER 2 (1999), CREMASTER 3 (2002)), mida kõik teavad ja ägedaks peavad, aga mida vähesed on jaksanud otsast-otsani läbi vaadata! Nüüd pühapäeviti MÄRZis!

CREMASTR on tihedalt läbipõimunud sümbolite süsteem – tegevuspaigad, tegelased, efektitsemine proteesidega, kostüümid jms portreteerivad kõik igavesti arenevat organismi, mis leiab end võitluses iseendaga. Kogu tsükkel tiirleb anatoomiliste „tõusmise“ ja „laskumise“ seisundite ümber, et metafoorselt kirjeldada vormi evolutsiooni läbi bioloogiliste, psühhoseksuaalsete ja morfoloogiliste allusioonide. Guggenheimi kuraator Nancy Spector on iseloomustanud CREMASTERit kui endassesulgunud esteetilist tervikut ning kui uut, kaasaegse ühiskonna post-oidipaalset müüti; Jonathan Jones Guardianist on leidnud, et see on esimene kunsti ja kino suurepärane segunemine peale Buñueli „Andaluusia koera“. Vaatame üle!

Kohtumiseni MÄRZis!

marzprojekt.wordpress.com

————————————————————————————————————————-

First, some announcements:

  • September came and vintage-shop Oh So Retro! and feminist-queer theory reading group „Virginia Woolf is not afraid of you!“ moved out from MÄRZ. First one has not yet made public its new location; second one moved to newly established official LGBT center of Tallinn, called OMA center.
  • On MÄRZ blog there are now some new photos of recent events: X-OP cultural policy discussion, Present Time Art Fair by B-Gallery, artist talk of Chintis Lundgren, book launch of Margus Tamm etc.

And now about this very busy week:

TUESDAY, September 27th, 7 pm

Art criticism reading group initiated by Artishok and AICA Estonia
Continuing with the book „Judgement and Contemporary Art Criticism”, please read conclusion by James Elkins, but in order to understand what he is talking about, read also essays by Fusco, Diedrichsen, Derksen and transcription of discussion.
Get your readings here:
http://dl.dropbox.com/u/12294508/judgement%20and%20contemporary%20art%20criticism_vol%202.pdf

WEDNESDAY, September 28th, 5.30 – 7 pm

Open lecture from series „Introduction to contemporary Estonian art“, run by Maarin Ektermann.

This time focusing of tactical media and interventionism. Different collectives, approaches and events are commented by artist and designer Margus Tamm who does hes PhD thesis on this subject and who can hopefully also answer to question what to do when you have had started to think: „Why are our demonstrations so boring and non-effective?“.

THURSDAY – SATURDAY, 29.09 – 01.10, daily 2 – 7 pm

MÄRZ turns into open studio – retrospective exhibition of EVELYN MÜÜRSEPP!

NB! Artist is present on Thursday and Saturday and works with her drawings!

On Thursday 7 pm also artist talk, more information to come!

Evelyn Müürsepp is a mixed media artist and cultural coordinator, based in Southeast Estonia. Since 2001 she has been coordinating activities for MoKS – a non-profit residency center and project space. This ongoing life-university has offered her opportunity to learn from artists from all over the world, develop fruitful collaborations in various media, create art in several residencies and participate in very different events. Having graduated from painting department of Tartu University, her work has focused more on site-specific and process-based practices, that are in this exhibition also present as video documentation. Her recent focus is on drawings, where through large formats and different techniques (using also tea for example) she explores how the repetitive movement of a pen/pencil affects the body and its motion. This surface-body-surface feedback is a generative method to shift from abstraction to figural imagery and back.

“… retrospective exhibition” series is initiated by MÄRZ that takes its departure point from the local situation where there is almost no tradition of studio visits, especially for emerging artists. Previous retrospective was by Laura Pählapuu and next one to come will be by Lilli-Krõõt Repnau.

FRIDAY, September 30st, 8 pm

Cine-Theater, standupcomedy!

On stage: Henrik Kalmet, Karl-Andreas Kalmet, Kaspar Velberg and Jörgen Liik
Behind the stage: Diana Leesalu and Paavo Piik

Doors 7 pm, ticket 5.-

If one is thirsty there might be some help for that and you don`t have to leave immediately after the end of comedy!

SUNDAY, October 02nd, 5 pm

Matthew Barney & The CREMASTER Cycle, vol 1

Epochal art-cinema fusion cycle (CREMASTER 4 (1994), CREMASTER 1 (1995), CREMASTER 5 (1997), CREMASTER 2 (1999), CREMASTER 3 (2002), that everybody knows, but who has had time to watch them all? Now in Sundays at MÄRZ lets make joint effort!

See you at MÄRZ!

marzprojekt.wordpress.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: